طراحی سایت اصفهان

10 نکته مهم در طراحی سایت

در دنیای امروزی که فضای مجازی رونق بسیاری پیدا کرده است .برای کسب درآمد بیشتر نیاز است تا تبلیغات از طریق فضای مجازی که بهترین آن وب سایت است انجام گیری.

در واقع طراحی وب سایت برای افراد یا شرکت هایی که میخواهند اطلاعاتی را به مردم کشورشان بگویند بهترین گزینه می باشد.

بنابراین برای طراحی سایت در اصفهان باید نکاتی رعایت شود تا باعث جذب کاربران شود . ظاهر و سرعت یک سایت مشخص میکند که کاربر چه اندازه در سایت می ماند. اگر طراحی وب سایت جذاب و کاربر پسند باشد مسلما سایت بهتری برای کسب و کار است.

برای اینکه بتوانید یک وبسایت حرفه ای و کارآمد طراحی کنید باید نکات زیر را رعایت کنید.

1.اهداف سایت:

هدف اصلی طراحی سایت جذب خواننده و کاربر است . پس قبل از طراحی سایت باید مشخص شود که هدف از آن طراحی چیست و میخواهید کاربران با مطالب و محتوای سایت به چه چیزی دست یابند. اگر سایت هدف مشخصی نداشته باشد نه برای خود شما مفید است و نه برای کاربران.

2.محتوای سایت:

محتوای درون سایت اهمیت زیادی دارد باید قابل درک باشند و به راحتی بتوان آنها را فهمید.زیرا این مطالب هستند که کاربران را به انجام امور داخل سایت تشویق میکنند. اگر مطالب و محتوا خوب نباشند باعث میشود کاربر سایت را ترک کند. پس در نوشتن محتوا سایت دقت کنید.

3.رنگ بندی :

برای رنگ بندی قالب سایت باید به موضوع سایت توجه کرد مثلا اگر سایت تحقیقاتی است و مقالات در آن سایت مهم است باید رنگ بندی ساده ای داشته باشد تا کاربران که میخواهند مقالات را بخوانند دچار خستگی چشم نشوند. بهترین رنگ برای این سایت ها نوشته سیاه با پس زمینه سفید است. یا مثلا برای سایت فروشگاهی باید رنگ های شاد و تند استفاده شود تا توجه را جلب کند.

4.تصاویر :

هیچ کاربری از دیدن یک سایت خشک و بدون هیچ تصویری لذت نمیبرد . در طراحی سایت باید در قسمت های مختلف سایت تصاویر با کیفیت والبته با حجم کم گذاشته شود. دقت کنید که تصاویر باید مرتبط به موضوع و سایز آنها متناسب با مطالب باشد.

5.اسکریپت جاوا یا فلش:

برای ایجاد جذابیت در طراحی سایت میتوانید از فلش ها استفاده کنید ولی استفاده زیاد و بی جا باعث زشت شدن سایت میشود.

استفاده از اسکریپت جاوا در طراحی سایت بهتر از فلش است زیرا توسط تمام مرورگر ها اجرا میشود ولی فلش ها اینطور نیستند. ولی باز هم باید توجه داشت که زیاده روی در استفاده اسکریپت جاوا هم باعث دلزدگی کاربران میشود.

6.ساختار لینک ها:

سعی کنید برای لینک های موجود در سایت رنگی متفاوت با رنگ پیش فرض انتخاب کنید . انتخاب بهترین رنگ این است که رنگ مرتبط با رنگ فضای سایت باشد. و نکته قابل توجه این است که  هیچ وقت خط زیر لینک ها را پاک نکنید زیرا کاربران لینک ها را با آن خط میشناسند و با دیدن کلمه ای زیر آن خط دارد میفهمند که لینک شده است. از دیگر نکات قابل توجه این است که رنگ همه یلینک ها یکی باشدتا کاربران سردرگم نشوند.

7.سرعت سایت:

هیچ کاربری نمیخواهد وقت زیادی برای لود یک سایت بگذارد هرچند که سایت خوبی باشد . بنابراین از موارد مهمی که باید در طراحی سایت اصفهان به آن توجه کرد این است که با رعایت نکات و استانداردها و همچنین کم کردن حجم تصاویر میتوان سرعت سایت را افزایش داد.

8.مرورگرها:

در هنگام طراحی سایت در اصفهان باید دقت داشته باشید که ، سایت را طوری طراحی کنید تا با اکثر مرورگرها باز شود. مثلا در ایران طراحی سایت به این گونه است که سایت با مرورگرهای ( کروم ، فایرفاکس، اپرا ، اکسپلور 6تا 9 ) تنظیم شده است. پی سایترا فقط برای یک یا دو مروگر تنظیم نکنید تا کاربران خود را از دست ندهید.

9.سئو سایت:

طراح سایت اصفهان باید با رعایت استانداردهای بهینه سازی ، سایت خود را برای موتورهای جستجو که منبع اصلی برای فرستادن کاربران به سایت ها هستند را فراموش نکند. بهینه سازی و سئو سایت یک بخش مهم در طراحی سایت است که در این مورد در مقالات بعدی به طور مفصل توضیح داده خواهد شد.

10.تبلیغات :

یک سایت ممکن است بعد از مدتی برای کسب درآمد در سایت خود تبلیغات کند. برای این کار باید بدانید که از ابتدای طراحی سایت فضا برای تبلیغات را بگذارید. همچنین نباید زیاد از تبلیغات فلش و متحرک استفاده کنید زیرا هم کاربر را خسته میکند هم سرعت لود سایت را پایین می آورد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *