کاهش بازدید سایت

چه عواملی سبب ترک کاربر از یک وب سایت می شود ؟

عوامل زیادی وجود دارد که باعث می شود که کاربر یک وب سایت را ترک کند . ما در این مقاله از تجربیات شرکت های طراحی سایت در اصفهان استفاده می کنیم و در این اینجا اشاره ی ضمنی به دلایلی خواهیم کرد که سبب می شود که کاربر یک وب سایت را ترک کند .

حقیقت این است که استفاده از تبلیغات و سئو برای جذب کاربر به وب سایت است در این میان هر عاملی که سبب شود که کاربر یک وب سایت را ترک کند را باید شناخت و آن را بر طرف کرد .

ظاهر سایت در جذب کاربر بسیار مهم است چنان چه سایت از ظاهری برخوردار باشد که جذابیت زیادی نداشته باشد و یا اینکه ظاهر سایت قدیمی و کهنه شده باشد کاربر آن سایت را ترک خواهد کرد .

بهتر است که هر دو سه سال یکبار طراحی سایت عوض شود ، این کار باعث جذب کاربر برای سایت و دیده شدن سایت و همچنین جذب مشتری برای سایت خواهد شد .

ادبیات و محتوایی که برای سایت به کار می رود باید با موضوع سایت و مخاطبان آن همخوانی داشته باشد چنانچه که مخاطبان سایت گروه جوان هستند باید از ادبیات روان استفاده کرد و از به کاربردن واژه هایی که دشوار هستند خودداری کرد ، اگر ادبیات سایت متناسب با گروه سنی نباشد سبب می شود که کاربر سایت را ترک کند .

اگر در یک سایت تبلیغات زیاد باشد خود این یک عامل آزار دهنده است و باعث می شود که کاربر آن سایت را ترک کند در زمینه ی  تبلیغات سایت خلاقیت و ارتباط معنایی بسیار مهم است در این حالت است که سایت تاثیر گذارتر خواهد بود .

مثلا اگر تبلیغات ما در زمینه ی لوازم خانگی است چنان چه این تبلیغ در وب سایت که با محوریت لوازم خانگی است ، باشد بسیار تاثیر گذار تر خواهد بود .

تبلیغات سایت

از عوامل دیگر کاربر پسند بودن سایت است ، وب سایت طراحی شده باید به گونه ایی باشد که کاربر به راحتی بتواند به تمام منو های سایت دسترسی داشته باشد و استفاده از سایت برای کاربر مشکل نباشد چنان چه کاربری وارد سایت شود و نتواند از آن سایت استفاده کند و آن وب سایت نتواند پاسخ گوی نیازهای کاربر باشد ، کاربر آن وب سایت را ترک خواهد کرد .

از عوامل دیگری که باید به آن توجه کرد سرعت سایت است ، اگر زمان لود شدن یک وب سایت طولانی شود در این صورت کاربر برای پیدا کردن محتوا و مطالب مورد نظر خود آن وب سایت را ترک خواهد کرد و به سراغ وب سایت دیگری خواهد رفت ، پس سرعت لود شدن یک صفحه از اهمیت زیادی برخوردار است .

سرعت سایت

امروزه با در دسترس داشتن گوشی های همراه اغلب افراد با استفاده از گوشی همراه است که وب سایت ها را در گوشی ها ی خود باز می کنند برای همین سایت باید قابلیت نمایش از طربق گوشی همراه یا تبلت را داشته باشد که اصطلاحا می گویند سایت ریسپانسیو شده است . اگر سایت از استاندارد های ریسپانسیو  برخوردار نباشد سبب می شود که کاربر آن وب سایت را ترک کند که این برای سئو سایت هم خوب نیست .

ریسپانسیو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *